Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Yemek Ver’ Kampanyası ile Depremzedelere 3 Günde 7,5 Milyon Liralık Gıda Desteği Sağlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’teki depremzedeler için 3 gün önce başlattıkları ‘Yemek Ver Umut Ver’ kampanyasında 7,5 milyon liralık desteğe ulaştıklarını belirterek, “25 bin depremzedemiz hayatını kaybetti. bir günlük kahvaltı ve yemek talebi. Umutları güzel. Yeşillenen vatandaşlarımızı hep birlikte sofralara bereket olmaya davet ediyorum” dedi.

ABB, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından başlattığı yardım seferberliğine hem deprem bölgesinde hem de Başkent’te devam ediyor. Bu kapsamda 16 Şubat’ta “Bir yemek benden olsun” sloganıyla başlatılan “Yemek Ver Umut Ver” kampanyasına bugüne kadar 7,5 milyon liralık destek geldi. Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “‘Yemek Ver’ kampanyamız üçüncü gününde 7,5 milyon liralık desteğe ulaştı. 25 bin depremzede misafirimizin günlük kahvaltı ve yemek talebi var. Umutları olan vatandaşlarımızı davet ediyorum. iyiliklerle yeşil, birlikte sofralara bereket olsun.”

Başkent halkının ‘yemekver.org’ internet adresi üzerinden vereceği kahvaltı veya yemek siparişleri, ABB üzerinden AŞTİ’ye gelen veya Başşehir 153 üzerinden başvuru yapan depremzedelere ulaştırılıyor.

lalapasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu