Teknoloji

Apple Watch Ultra, Sağlamlık Testine Girdi (Harbiden Sağlam)

Teknolojik aletleri parçalaması, bizim kadar olmasa da sağlamlık testi yapması ve incelemesiyle tanınan ünlü YouTuber JerryRigEverything, bu kere karşımıza Apple’ın son giyilebilir teknoloji eseri Apple Watch Ultra ile karşımıza çıkıyor.

Apple Watch’ın premium diyebileceğimiz sürümü olan Apple Watch Ultra’nın girdiği bu sağlamlık testi hakikatten incelemeye kıymet çünkü görüntüden görebildiğimiz kadarıyla Apple, Watch Ultra ile sağlamlık konusunda sahiden âlâ bir iş başarmış.

Apple, Watch Ultra’da gerçek safir kullanmış

Apple’a göre saatin ön paneli, neredeyse bir elmas kadar sağlam ve pahalı bir maden olan safirden yapıldı. Uzun ve karmaşık bir üretim işlemine sahip olan bu sentetik mücevher, JerryRigEverything’in sağlamlık testine göre gerçekten de Watch Ultra’da kullanılmış.

Jerry’nin dediğine göre Apple’ın iPhone’larda kullandığı safirin kalitesi başka şirketlerin kullandığı safirden daha düşük. Lakin Apple Watch Ultra için tıpkı durum kelam konusu değil çünkü kendisinin kullandığı kıymetlendirme ölçütünde giyilebilir aygıt, karşılaştırdığı diğer akıllı saatlerle tıpkı puan olan 8’i aldı.

Karşılaştırılan öteki saatler ise Samsung Galaxy Watch 5 (şu an itibariyle 4.499 TL) ve Garmin Fenix 7 Solar (şu an itibariyle 21.646 TL) oldu. Apple Watch Ultra’nın fiyatı (şu an itibariyle 27.999 TL) göz önünde bulundurulduğunda bu kalitede olması gerekiyor zati diye düşünülebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu