Haber

Basketbolda Kulüpler Birliği Vakfı kuruluyor

Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde (BSL) yer alan kulüplerin temsilcileri, Kulüpler Birliği Vakfının kurulması için bir araya geldi. Yapılan toplantıya Manisa BBSK adına Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan katıldı.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin (BSL) daha düzgün bir noktaya taşınması için ligde yer alan 16 kadronun temsilcisi İstanbul’da bir araya geldi. Süper Lig’de yer alan kulüplerin iştirakiyle yapılan toplantıda Kulüpler Birliği Vakfının kurulması için başlatılan görüşmeler devam etti. Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Grubu ismine toplantıya katılan Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan, Türk Basketbolunun gelişimi için kıymetli bir adım olan vakfın kurulması için çalışmaların devam edeceğini belirtildi.

Fenerbahçe müzesi de ziyaret edildi

Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan toplantının akabinde Fenerbahçe Basketbol Müzesini de öbür kulüp temsilcileriyle birlikte ziyaret etti.

Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan, “Ligimiz Avrupa’nın en iyi ligleri arasında yer alıyor. Son 7 seneye baktığımızda Eurolig’de 3 kere şampiyonluğa ulaşan gruplara sahip bir ülkeyiz. Manisa’mızı da böylesi büyük kulüplerin arasına 5 yıl önce oluşturduğumuz proje sayesinde sokmayı hedefledik ve de başardık. Şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek için Basketbol Süper Ligi’nde yer alan kulüplerin yer alacağı Kulüpler Birliği Vakfının kurulması için bir müddettir devam eden toplantılara iştirak sağladık. Önümüzdeki günlerde netleşecek gelişmeleri de basketbol severlerle paylaşacağız” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu