Haber

Bolu Belediye Başkanı, Zafer Partisi adayıyla tartıştı, emniyet müdürünü görevden aldı

CHP’li BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclis toplantısında Zafer Partisi Bolu Belediye Başkanı adayı ve belediye meclis üyesi İlkay Bayrak ile tartıştı. Tartışmanın ardından Özcan, Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz’a Bayrak’ın salondan çıkarılması talimatını verdi. Özcan, Bayrağı talimatına rağmen salondan çıkaramayan polis şefini görevden aldı.

Bolu Belediye Meclisi’nin şubat ayındaki 1. oturumunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Zafer Partisi Bolu Belediye Başkanı adayı ve belediye meclis üyesi İlkay Bayrak arasında gerginlik yaşandı. Toplantıda Bayrak, son dönemde yapılan ihalelerin davet usulüyle yapıldığını belirterek, “EKAP’ta son dönemde yapılan ihalelerin birçoğunda belge göremedim. EKAP’tan pek anlamadığım için birkaç arkadaşıma sordum. .Bana davet yöntemiyle yapıldığı söylendi.Neden davet yöntemiyle yapıldı?” diye sordu.

‘BEN ARKADAŞINIZ DEĞİL, SİZİNİM’

Özcan, “EKAP’a giremezsiniz, nereden biliyorsunuz? EKAP’a girmeye hak kazanacaksınız, onu bile bilmiyorsunuz.” Cevap olarak ‘arkadaşım’ ifadesini kullanan Bayrak ile Özcan arasında tartışma çıktı. “Ben senin dostun değilim, belediye başkanınım” diyen Özcan, İlkay Bayrak’a üslubuna dikkat etmesini, aksi takdirde onu meclisten atacağını söyledi. Tartışmanın devam etmesi üzerine Özcan, salonda bulunan Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz’a İlkay Bayrak’ın meclisten çıkarılması talimatı vererek toplantıya 10 dakika ara verdi.

‘EMLİS MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ÇIKARIYORUM’

10 dakikalık aranın ardından toplantı başlarken, Başkan Özcan, meclis üyesi Bayrak’ı salondan çıkaramayan emniyet müdürünü görevden aldığını duyurdu. Önder Özcan, “İlkay Bayrak hakkında meclis tüzüğünün ana maddesi gereği ‘ihraç’ cezasını verdim. Bunu arkadaşlarımın sağlamasını istedim. Burada dileyen ne belediye meclisini ne de beni zan altında bırakamaz. Hakaret, iftira, soru adı altında dahi olsa talimatım yerine getirilmedi.” “Emniyet amirini bu nedenle görevden alıyorum ve toplantı düzeni sağlanamayacağı için diğer maddeleri görüşmeden toplantıyı ve toplantıyı kapatıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu