Haber

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Parti devletle yarışıyoruz

AFYON-Afyon Selçuklu İlköğretim Okulu’nda oy kullanan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Adayı Gültekin Uysal, oy kullandı.

Oylamanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uysal, Türk demokrasisinin en zor sınavı verdiğini söyleyerek, “Parti ile değil, parti devleti ile yarışarak geliyoruz” dedi.

‘BU SEÇİM DEĞERLİ BİR DÖNÜM NOKTASI’

Uysal, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turundayız. kibar ol. Bu seçimler, Türkiye’nin siyasi olarak hangi noktada nefes alacağını gösteren değerli bir dönüm noktasıdır. Türk demokrasisinin en zor sınavı. Birçok zorlukla geliyoruz. Bir parti ile değil, bir parti devlet ile yarışarak geliyoruz. Bütün bunlara rağmen bahanelere sığınmadık. Ancak bunları tarihe yazmak boynumuzun borcudur. Bu ülkedeki tüm vatandaşlarımızın eşit haklara ve işleyen bir demokrasiye sahip olması için çalışıyoruz. Umarız çabamız devam eder. Gençlerimizin gelecek hayalleri kurduğu bir Türkiye için eninde sonunda hayallerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

‘CAMİ MADENLERİNDE BİLE SİYASİ ACI FOTOĞRAFLARI GÖRDÜK’

Seçim döneminde cami kürsüsünden bile siyaset yapıldığını hatırlatan Uysal, “Milletimiz sağduyusuna sahip çıksın. Türkiye’yi kutuplaştırma çabalarının ve siyaset siyasetinin acı fotoğraflarını cami kürsülerinde bile gördük. Camilere, kışlalara, okullara siyaset taşımanın bedelini ağır ödedik, ödemeye de devam ediyoruz. Öğrenmeyenler var. Haydi afyondan bahsedelim; Milletimizin terazisi belindedir. Teraziyi tartacak. Tartıyor… O bakımdan bu seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Amacımız Türkiye’nin kazanması. Bu seçimde etkili olma niyetimizi paylaşıyoruz. İsimsiz kahramanlarımız var. Türkiye’de demokrasinin yerleşmesi için emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu