Ekonomi

Engelliler için can simidi! Hem sosyal hem de ekonomik destek

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, başkentte yaşayan ve maddi zorluk yaşayan engelli vatandaşlara simit cam kasaları tahsis etmeye devam ediyor.

Canlı ve noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenen 100 vatandaş, 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren başkentin merkez ilçelerinde ekmek teknelerinde satışa başlayacak.

HEDEF: ENGELLİ VATANDAŞLARA EKONOMİK TEMEL SAĞLAMAK

Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik unsuru ve ‘ engelli dostu şehirolma anlayışı doğrultusunda engellileri sosyal hayata dahil ederek ekonomik yönden destek olmayı amaçlar.

Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan kura çekiminde 541 başvuru arasından belirlenen 100 kişi, simitçi dükkanı işletme hakkını elde etti.

Başkentte yaşayan engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Emniyet Müdürü Olcay Erdal, şunları söyledi: “Engelli vatandaşlarımız için 100 adet simit teşhir dolabı için toplam 541 engelli vatandaşımız başvuruda bulundu. Bunlar arasından gerekli tercihin yapılabilmesi için asıl ve yedek hak sahipleri, Ankara Emniyet Müdürlüğü 12. Noter huzurunda yapılan kura ile belirlendi. Çekilişi kazanan hak sahibi vatandaşlarımız 1 Ocak 2023 prestijiyle simit vitrin işletmeciliğine başlayacaklar. Vatandaşların simitçi vitrin işletmeciliğine başlamasının ardından oluşturduğumuz heyetlerle vitrin denetimlerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz. ”dedi.

Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen simit vitrin çekilişine katılan Görme Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Burhan Gümrükçü, uygulamanın Ankara’da yaşayan ve ekonomik desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlara istihdam sağladığına dikkat çekti. “Engelli kardeşlerimiz için kura çekimi büyük bir hassasiyet ve özenle gerçekleştirildi. Bugün çektiğimiz kura hak sahibi kardeşlerimize büyük katkı sağlıyor. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu