Haber

Ergani Kaymakamı Karaaslan, depremden etkilenen vatandaşları ziyaret etti

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaaslan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki toplanma merkezlerinde kalan vatandaşları ziyaret etti.

Belediyenin belirlediği toplanma merkezlerinde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyen Karaaslan, mağduriyet yaşayan vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Toplanma merkezlerinde her gün 3 bin kişiye sıcak yemek verildiğini belirten Karaaslan, depremden etkilenen Diyarbakır’a 5 bin ekmek ve çeşitli ihtiyaç malzemesi gönderdiklerini bildirdi.

Kaymakam Karaaslan, yarın itibariyle Malatya’ya günlük 10 bin ekmek ve ihtiyaç malzemesi göndereceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Diyarbakır’daki arama kurtarma çalışmalarına belediyemiz bünyesinde kurulan 30 kişilik AFAD ekibimiz katıldı. Diyarbakır’da enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için büyük çaba sarf eden AFAD ekibimiz Adıyaman’daki çalışmalara da destek verecek.” Ergani Belediyesi Yapı Denetim Şube Müdürlüğü ilçe genelinde binalara zarar verdi tespit çalışması yapıldı.Şu ana kadar 130 binada sadece sıva çatlağı gözlemledik.Taramamız tüm ilçedeki binaları kapsıyor. emeği geçen tüm gruplarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.Millet ve ülke olarak deprem felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.Olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu