Haber

Erkan Baş: Ferman sarayındır, Can Atalay milletindir!

Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliği düşürülen oturumda Türkiye İşçi Partisi (TİP) Lideri Erkan Baş konuştu. Baş’ın konuşmasının ardından karar okundu ve Can Atalay’ın milletvekilliği düşürüldü.

Podyumda yaptığı konuşmada, “Usulsüz değil, hukuksuz bir süreç yürütülüyor. Anayasayı ayaklar altına alan bir darbe girişiminin tamamlanmasını izliyoruz. Yargıtay’ın bu kararını reddediyoruz” dedi. Mahkemede ‘Anayasa Mahkemesi kararlarını tanımayalım’ okundu. Mahkeme Anayasa’yı tanımazsa mahkeme olmaz. Herkes ‘Her şey şüpheli hale gelir. Karar okunacak ve Atalay’ın görev süresi kaldırılacak. Bir başka deyişle milletvekilidir. Eğer milletvekiliyse neden onu cezaevinde tutuyorsunuz? Değilse neyi azaltacaksınız? Gezi’de birlikteydik. Bütün duruşmalarını izledim. Yaptığımızı savunuyoruz. Biz ne dersek onu yaparız. Burada kararı okuyacak Meclis Başkanı yok.” “Bu usulsüzlüktür” derseniz Kurtulmuş aylardır usulsüzlük yapıyor. Bu tarihin ironisi. Kurtulmuş bunu okumayı hak ediyor. Acele harcayalım diyorlar. TBMM’nin açılışına 3 dakika kala kimsenin açıkça “Ben bu kararı okumayacağım” diyemediği bir şeyi yapmak. Bazen fiyatlar ve en çok “Pis işlerini yaptırıyorlar” diyerek yanıldıklarını bildiklerini söylüyorlar. “dedi.

‘DİRENECEĞİZ, KAZANACAĞIZ!’

Baş, Atalay’ın vekilinin görevden alınmasının ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Ferman Saray’ındır, Can Atalay halkındır! Direneceğiz, kazanacağız! Darbeciler de yapılan tüm hataların hesabını verecek” dedi. Yaptılar, yanlarına kalmayacaklar, unutulmayacaklar.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu