Haber

Erzincan’daki maden kazasıyla ilgili TBMM’de soruşturma komisyonu kurulacak.

Erzincan’ın İliç ilçesindeki taş ocağında meydana gelen heyelan ve toprak altında mahsur kalan 9 işçinin kurtarılma çalışmaları TBMM’de de gündeme getirildi.

Genel Kurul’da, madendeki heyelanı tüm yönleriyle araştırmak ve olası maden kazalarının önlenmesine yönelik önlemleri belirlemek üzere bir araştırma komisyonu kurulması kabul edildi.

Karar Resmi Gazete’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararda, “Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeninde meydana gelen kazanın tüm taraflarca soruşturulması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Anayasa’nın 98’inci maddesi ile 104’üncü ve 104’üncü maddeleri uyarınca meclis soruşturması açılacaktır. İçtüzüğün 105’inci maddesi, bu soruşturmayı yürütecek kurul ise 22’nci maddesine göre görevlendirilecek.” “14 Şubat 2024 tarihinde yapılan 60. Genel Kurul toplantısında yönetim kurulunun 100.000 üyeden oluşmasına, kurulun çalışma süresinin lider, başkan vekili seçildiği tarihten itibaren 3 ay olmasına karar verilmiştir. Sözcüsü ve katip olacağını, gerektiğinde Ankara dışında çalışacağını söyledi.”Söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu