Haber

Gözler bugün Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın konuşmasında! Biri Şanlıurfa’da, diğeri İstanbul’da olacak.

Şanlıurfa şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla Abide Kavşağı Köprülü Kavşağı inşaatı tamamlandı. Köprünün resmi açılışını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Açılış töreni saat 13:00’de başlayacak. Vatandaşların bu dakika itibariyle bölgeye götürüleceği ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 14.00 sıralarında konuşmaya başlaması bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA KONUŞACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki günlerde kendisine “3 Aralık’ı bekleyin. Gelin, izleyin ve görün” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Siz de Şanlıurfa’da bizi izleyin” yanıtını verdi. Bu nedenle iki liderin konuşmaları merakla bekleniyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaya başlayacağı eş zamanlı olarak İstanbul’da vizyon belgesini sunacak. ABD’li yazar, ekonomist Jeremy Rifkin, Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Prof. Dr. Refet Gürkaynak’ın da aralarında bulunduğu İkinci Yüzyıl Grubuna Çağrı tanıtılacak. “Siyaset üstü komite” olarak tanımlanan ekip, para politikaları, büyüme ve istihdam konularında çalışacak.

“SÜPER BİR SİYASİ KURUL”

Elde edilen bilgilere göre; Mevcut para politikaları, istikrarlı büyüme modelleri, kalıcı istihdam önerileri gibi birçok konuda çalışma hazırlayacak 70 kişilik grup, CHP’nin uzun süredir hazırladığı rapor ve projelerde danıştığı akademisyenlerden oluşuyor. Komitede yer alan bazı isimlerin bugün yapacakları sunumlarla kendilerini tanıtacaklarını kaydeden parti kaynakları, bu komitenin CHP’nin bir danışma kurulundan çok “siyaset üstü bir kurul” olduğunu vurguluyor.

“6’LI MASAYA KARŞI OLMAYACAĞIZ”

CHP’nin bugünkü açıklamasının 6’lı tabloya uygun bir vizyon belgesi olacağını söyleyen kaynaklar, “Açıklama, 2. Asır Beyannamesine Çağrımızın daha somut hali olacak. Seçim öncesi beyannamemizle ilgili olacak. . olmayacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu