Teknoloji

Güvenilir Kaynaktan Bomba: “iOS 18, iPhone Tarihinin En Önemli İşletim Sistemi Olacak”

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS 18 ile gündemde. Şu ana kadar ortaya çıkan söylentiler, iPhone’ların yeni işletim sisteminin değerli yeniliklerle geleceğini ortaya çıkarmıştı. Konuyla ilgili güvenilir kaynak olarak kabul edebileceğimiz Mark Gurman’ın yaptığı yeni açıklamalar iOS 18 ile ilgili. beklentiler artırılmış dava.

Kasım ayında iOS 18 ile ilgili açıklamalarda bulunan Mark Gurman, yaklaşmakta olan işletim sisteminin ” iddialı ve ilginç” olacak dedi . Gurman, Bloomberg’in Power On bülteninin bu hafta yayınlanan sayısında da benzer cümleler kurmuştu; iOS 18’in, iPhone tarihinin en değerli işletim sistemi sürümüBunun olacağını ifade etti.

Peki iOS 18’de hangi özellikler mevcut olacak?

Mark Gurman’ın tartışmacı konuşmasının altında yatan iki nedeni biliyoruz. Bunlardan ilki Google’ın yıllardır Apple’ı teşvik etmesi. RCS standardı . Google RCS sistemi kullanıcıların mesajlaşma deneyimlerine yepyeni bir soluk getirecek. Bu teknoloji için iMessage küresel versiyon Şunu da söyleyebiliriz. Apple aylar önce yaptığı bir açıklamada RCS standardının iPhone’lara geleceğini duyurmuştu. açıklamıştı.

Başka bir nedenden dolayı üretken yapay zeka . Son dönemde hayatımızı büyük ölçüde değiştiren üretken yapay zeka, iOS 18 ile birlikte iPhone’larda da karşımıza çıkmaya başlayacak. Buradaki en önemli değişiklik ise kendisini Siri cephesinde gösterecek. Siri daha akıllı olacak daha karmaşık görevler bunu gerçekleştirebilecektir. Elbette tüm bunların ötesinde neler göreceğimiz, Apple’ın muhtemelen Haziran 2024’te düzenleyeceği WWDC etkinliğinde netleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu