Haber

Isıas Otel’in iddianamesi tamamlandı

Isıas Otel’e iddianame hazırlandı

Şüphelilerin her birinin 22 yıl 5 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

ADIYAMAN – Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 6 Şubat depreminde yıkılan İsias Oteli ile ilgili hazırladığı iddianame tamamlandı. İddianamede, şüphelilerin her birinin 22 yıl 5 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Adıyaman’da 6 Şubat’ta yaşanan depremde İsias Otel’de KKTC sporcu, öğretmen ve yarış rehberlerinin de aralarında bulunduğu toplam 72 kişi hayatını kaybetti. İsias Otel’e ilişkin bilirkişi raporları, tanık ve sanık ifadeleri tamamlanan Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, Ofis iddianameyi hazırlayarak UYAP bilişim sistemine yükledi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüphelilerin olay yerinden uzaklaşarak “bilinçli olarak birden fazla kişiyi öldürme ve yaralama” suçundan 22 yıl 5 aya kadar cezalandırılmaları istendi. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 85/2, 22/3 maddeleri uyarınca sınırda.

İddia makamı ayrıca, Türk Ceza Kanunu’nun 53/6 maddesi uyarınca HA, HB, EY ve MG’nin mesleki uygulamalarının, Türk Ceza Kanunu’nun gerektirdiği özen ve yükümlülüğü ihlal ettiği gerekçesiyle belirli bir süre yasaklanmasını talep etti. meslek.

Dosya kapsamında bina sahipleri AB, MFB ve EB, Teknik Sorumlu ve Statik Proje Tasarımcısı EY, Statik Proje Tasarımcısı HB gözaltına alınırken, BA, HA, MG, SZ, Ş.Ö. UB adı verilen denetim koşulu altında yargılanıyor.

İddianame mahkemeye sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu