Ekonomi

Kırtasiye Ürünlerindeki Artışlar Müşterileri Etkiliyor

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de 30 yıldır kırtasiyecilik yapan Halil Özdil, geçen yıla göre fiyatların arttığını, müşterilerinin satın almakta zorluk çektiğini belirtti. Özdil, “Daha önce bize yardımcı olacak 10 kişi vardı ama şimdi 2 çalışanımızla destek alabiliyoruz. Şimdi tabii ki kalabalıklaştık. Maalesef bazı müşterilerimiz satın alamıyor. Maalesef aramızda da var.” Fiyatlara bakıp ayrılan insanlar.”

Osmaniye Cevdet Sunay Caddesi’nde kırtasiye mağazası işleten Halil Özdil, fiyat artışlarının müşterilerini olumsuz etkilediğini, fiyatlara bakıp ayrılanın kendileri olduğunu belirtti.

“Önceden 10 KİŞİ YARDIM YAPIYORDU, ŞİMDİ 2 KİŞİ”

Kırtasiyeci Halil Özdil şunları söyledi:

“30 yıldır Osmaniye’de kırtasiyecilik yapıyorum. Ben de işimi seviyorum. İnsanlara yardım etmeye çalışıyoruz ama ne yazık ki üç harfli marketler piyasaya çıktıktan sonra her şeye burunlarını sokuyorlar. bizden daha değerli, sattıkları şeyin fiyatlarına da bakıyoruz. Bunlar maalesef bizim işimizi çok etkiliyor. Esnaf bir sınıftır. Bu seviye ne yazık ki düşüyor. Esnafın fiyatları da çok makul. Tabi ki çoğu Ürünlerimizin fiyatları geçen yıla göre arttı. Mesela çantalarımız biraz daha yüksek ama piyasadakilerle karşılaştırıldığında kırtasiyede biraz daha düşük bir artış görüldü, çok büyük bir artış değil. Müşterilerimiz normalde bazılarına oldukça şaşırıyorlar. fiyatlar… Son dönemde artış olduğu için bunu sindiremiyorlar, biz de bunu çok normal görüyoruz. Daha önce bize yardımcı olan 10 kişi vardı ama şimdi 2 çalışanla takviye alabiliyoruz. Şimdi tabii ki kalabalık, üniversiteye giden 10 akrabamız çalışıyordu, şimdi sadece 2-3 kişi çalışıyordu. yardım edebilir. Maalesef bazı müşteriler bunu yapmıyor. Halkımız arasında fiyatlara bakıp ayrılanlar maalesef var. 40 yapraklı defter geçen sene 8 liraydı, şimdi 12 lira. 200 liraya sattığımız poşetlerde ise 400-450 civarındaydı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu