Haber

Konya’da Zirai İlaç Zehirlenmesi: 1 Çocuk Öldü, 6 Kişi Hastanede

KONYA’da yaşadığı eve böcek ilacı sıkan ve üst katta oturan ev sahibinin torunu Ahmet Enes Temel’in (8) zehirlenerek ölümüne neden olan Suriye asıllı kiracı Abdülkerim El Ahmed (32), tutuklandı. ‘Taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçlamasıyla. Tedavisi devam eden 6 kişiden Ahmet Enes Temel’in annesi Ayşe Temel’in (40) sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.

Olay, Meram ilçesine bağlı Uluırmak Mahallesi’ndeki 2 katlı evde meydana geldi. Alt katta yaşayan inşaat işçisi Abdülkerim El Ahmed, pazartesi günü evinin çeşitli yerlerine peçete ve kağıtlara böcek ilacı sürdü, kapı ve pencereleri bantlayarak ailesiyle birlikte evden çıktı. Üst katta yaşayan evin sahibi Necla Duran (67), yarıyıl tatilinde kızı Ayşe Temel (40), torunları Fatmanur Temel (18), Yasin Temel (15) ve diğer kızı tarafından ziyaret ediliyor. çocukları Mine Büyükgöker (17) ve Sena Gül Büyükgöker (17). 21) çarşamba günü mide bulantısı şikayetiyle hastaneye gitti.

Bu sırada anneanne Necla Duran ile evde kalan Ahmet Enes Temel, uykusunun geldiğini ve yattığını söyledi. Bir süre sonra torununun hareket etmediğini fark eden Necla Duran, şüphelenerek bir sağlık çalışanı yakınıyla konuşarak 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri Ahmet Enes’in duran kalbini yeniden çalıştırdı. Daha sonra ambulansla aynı hastaneye kaldırılan Ahmet Enes, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Büyükanne Necla Duran da sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Doktorlar yaptıkları incelemede ailenin zehirlendiğini belirledi. Polis evde yaptığı incelemede zehirlenmenin kiracının evine uyguladığı böcek ilacından kaynaklandığını belirledi.

KİRACI TUTUKLANDI

Bunun üzerine Abdülkerim El Ahmed, dün işe gittiği Çumra ilçesinde gözaltına alındı. Evindeki böceklerden rahatsız olduğu için tarım ilacı sıktığını belirten Ahmed, sevk edildiği mahkemece ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan tutuklandı.

Tedavisi devam eden 6 kişiden biri olan Ayşe Temel’in sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi. Ahmet Enes Temel’in cenazesinin yarın defnedilmesi bekleniyor.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu