Haber

Lastik seçerken dikkat! Dört mevsim lastikleri mantıklı mı?

Esmanur GÜLBAHAR – Onur POLAT – Duysun Herkes / BURSA (İGFA) –Aracımıza lastik seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında Herkes Duyuyor grubuna bilgi veren otomotiv bölümü esnafı, lastik seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken şeyin mevsim olduğunu belirtti.

“Yaz ve kış mevsimlerine göre lastik seçimini belirledikten sonra arabamızın motor gücüne, kullanım tarzına ve kullanım koşullarına göre lastik seçimi yapmamız gerekiyor” diyen esnaf, “Örneğin yüksek performanslı bir arabada premium dediğimiz lastik seçimlerine dikkat etmemiz gerekiyor. Şehir içinde kullandığımız düşük performanslı ve küçük hacimli araçlarda %40-30 daha ekonomik lastik tercih edebiliyoruz.

“4 MEVSİM LASTİĞİ diye bir şey yoktur!”

Dört mevsim lastiklerinin bir satış stratejisi olduğuna işaret eden Şengül, “Bizim yaz lastiği ve kış lastiği konseptimiz var ama dört mevsim lastiği konsepti tamamen ticari olarak geliştirilmiş bir satış stratejisi. Dört mevsim lastiklerin uygun olduğu mevsimler ve bölgeler var ama Türkiye’nin mevsim şartlarına uyum sağlarsak kışın kış lastiği, yazın da yaz lastiği kullanmamız gerekiyor. O mevsime göre lastik seçimi bizim için en uygunu olur” dedi.

menemen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu