Haber

Market rafına Erdoğan yazılı etiket yapıştıran CHP’li tutuklandı

CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları üyesi İ.D., ‘Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde. Pazar yerlerine ‘Oy kullanırken unutmayın’ yazılı etiketler yapıştırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

‘İKTİDAHA GELDİĞİMİZDE BU ZULMÜN HESABINI SORUCAĞIZ’

Halk TV’nin haberine göre CHP Nilüfer İlçe Başkanı Turgut Özkan ve Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Aslı Evke, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. Özkan, “Gençlik Kolları üyesi stajyer avukat arkadaşımız ‘Bu iş senin için değerli mi? Erdoğan sayesinde. Eserlerin üzerine ‘Oy kullanırken unutmayın’ yazılı çıkartmalar yapıştırdığı için polis tarafından gözaltına alındı. Gece 02:00’ye kadar ceza olarak alındı. Şimdi ise hukuka aykırı ve hukuka aykırı olarak mesken aranmasına karar verildi. Bu zulmü kınıyoruz. Bu zulmü yapanlar bizi susturabileceklerini sanıyorlar. İktidara geldiğimizde bu zulmün hesabını hukuktan soracağız” dedi.

Evke, “Bu tamamen hukuksuz bir süreç, seçim yasasına muhalefet gözaltı ve ev aramalarına yol açacak bir suç değil. Stajyer avukat arkadaşımızın yanındayız” dedi.

haberomerli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu