Teknoloji

Microsoft sonunda gerçekten Windows 11’de çalışan bir widget getiriyor

Görünüşe göre Windows 11 kullanıcıları sonunda bekledikleri bir widget’a sahip olacak. Microsoft, Dev Channel’da Phone Link uygulamasını kullananlar için yeni bir pencere öğesi başlattı.

Microsoft Store’dan uygulamanın 1.23011.73.0 veya sonraki sürümünü yükledikten sonra, Phone Link widget’ını masaüstüne ekleyebilirsiniz. Widget 3 boyutta gelir ve bildirimleri, pil seviyesini, ağ durumunu, Bluetooth ve Wi-Fi gibi çeşitli durum göstergelerini kontrol etmeye olanak tanır. Widget üzerindeki bir mesaja tıklamak Phone Link uygulamasını başlatır ve sizi bildirim alanına götürür.

Microsoft’un Widget alanını yalnızca MSN haberlerini iletmek veya çeşitli yayınları tanıtmak için değil, aynı zamanda işletim sistemine daha kullanışlı widget’lar eklemek için kullandığını görmek güzel. Ancak bu bölümün hala ayrı bir bölüm gibi görünmesi şikayet almaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar, Phone Link bildirimlerini kontrol etmek için Windows Widget’larını açmanın, uygulamayı görev çubuğundan başlatmaktan farklı olmadığını savunuyor. Aslına bakarsanız, bu, hızla göz atılabilir bilgiler sağlayan widget’ların özüne pek uymuyor gibi görünüyor. Kullanıcılar haklı olarak Microsoft’un widget’ların doğrudan masaüstüne yerleştirilmesine izin vermesini istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu