Haber

MİT, PKK/KCK-YBŞ Sincar genel kuryesi Agit Gever’i etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak’ın Sincar bölgesinde düzenlediği operasyonda PKK/KCK-YBŞ Sincar genel kurye görevlisi Agit Gever kod adlı Yılmaz Bayram’ı etkisiz hale getirdi.

MİT, terör örgütü PKK/KCK’ya bağlı YBŞ Sincar’ın genel kurye sorumlusu Agit Gever kod adlı Yılmaz Bayram’ı Irak’ın Sincar bölgesinde etkisiz hale getirdi. MİT tarafından etkisiz hale getirilen Yılmaz Bayram, PKK/KCK’nın Türkiye’deki kent eylemlerinden sorumlu örgütü YPS’nin de kurucuları arasında yer aldı.

MİT’ten nefes kesen operasyon

MİT, Yılmaz Bayram’ın Irak’ın Sincar bölgesinde Türkiye’ye karşı harekete geçmeye hazırlanan örgüt üyelerine silah ve mühimmat temin ettiğini öğrendi. Irak ve Suriye ortasında örgüt için kritik görevler üstlenen, ülkemize ve güvenlik güçlerimize yönelik gerçekleştirilen eylemlerin nakil ve lojistik faaliyetlerini yürüten Bayram, maksatlar listesine alındı.

MİT saha ajanları görevlendirerek Yılmaz Bayram’ı yakından takip etti. MİT, ajanlarından ‘Agit Gever Kod Yılmaz Bayram’ın silah ve mühimmat sevk edeceği’ bilgisini aldıktan sonra operasyon için düğmeye bastı. MİT’in düzenlediği operasyon sonucunda Yılmaz Bayram, Irak/Sincar’da etkisiz hale getirilirken, sevkiyata hazırlandığı silah ve mühimmat imha edildi.

Yılmaz Bayram, 2010 yılında PKK/KCK kırsal ekiplerine katıldı. 2011-2016 yılları arasında komşu Hakkari ilimizde güvenlik güçlerimize ve sivil halka yönelik çok sayıda terör eyleminde yer aldı. 2015 yılında YPS’nin kurucuları arasında yer aldı ve Hendek-Barikat olaylarında sorumlu düzeyde faaliyet gösterdi. 2016 yılında Irak/Sincar ve Irak/Soran bölgelerine taşındı. 2018 yılının ikinci yarısı itibariyle Suriye/Haseke bölgesine taşınarak Rumeylan ve Kamışlı bölgelerinde terör eylemlerine karıştı. 2020 yılı itibariyle Irak/Sincar’a geri dönerek PKK/KCK-YBŞ’nin genel kurye sorumlusu olarak çalıştı. – ANKARA

merkezefendihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu