Haber

On yıl hosteslik yaptığı otobüsün kaptanlığını yaptı.

Zonguldak’ta yaşayan 29 yaşındaki Yeliz Toronoğlu, 10 yıldır hosteslik yaptığı şehirlerarası yolcu otobüsünün kaptanlığını yaptı. Kendisini sürücü koltuğunda gören yolcuların şaşırdığını anlatan Toronoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadınlara da çağrıda bulundu.

100. Yıl Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 10 yıldır şehirlerarası yolcu otobüsünde hosteslik yapan 29 yaşındaki Yeliz Toronoğlu, 2 hafta önce kaptan şoför olarak yelken sporuna başladı. Zonguldak-İstanbul, İstanbul-Zonguldak ortasında yolculuk yapan yolcuların şaşırdığını anlatan Toronoğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerin bile olduğunu söyledi.

Yeliz Toronoğlu, ailesinde otobüs şoförü olmadığını ancak şehirlerarası yolcu otobüslerine olan ilgisi ile hostes ve ardından kaptan olarak çalıştığını söyledi.

“29 yaşındayım, bekarım. 10 yıldır hosteslik yapıyorum. İki haftadır kaptanlık yapıyorum. Aslında biraz daha otomobil tutkunu olduğum için böyle oldu. Ailemde otomobil merakımdan dolayı otobüs şoförü yoktu.Hiç heyecanlanmadım.On yıldır hostes olduğum için arabalara hep aşinaydım.Hiç zorluk çekmedim.Yolcularda tereddüt ettim. Şikayetçi olanlar, rahatsız olanlar olabilir.Herkesin ‘kadınlar neden şoför olsun evde kalsın’ dediği bir şey var ama ben çok tebrik aldım.Hiç şikayet almadım.İnsanlar beni görünce şaşırıyor. Yaşım küçük diye onlar da şaşırıyorlar.Çabuk gelip fotoğraf çektirmek istiyorlar.O kadar sıkıntımız yok bundan sonra devam edeceğim.Öncelikle birlikte çalışıyordum. aracın sahibi Cafer Çalık geçen yıldan beri belgelerim vardı bir yıl daha hostes olmak istiyordum ve kayıt olmak istiyordum. özgüvenim yok. onu seveceğiz. Kolay bir şey değildi.”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde seslenen kaptan şoför, “Kadınlara bir mesajım olacak. Herkes kendi ayakları üzerinde dursun. Bir amacı olmalı. Amaçlarının peşinden gitsinler, hayallerinden vazgeçmesinler” dedi. .” – ZONGULDAK

ulus-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu