Ekonomi

Onlara bir fırsat sunmalı ve iyi bir gelecek hazırlamalıyız.

Ülkemizin kalkınması ve daha da ilerlemesi noktasında gençlerimizin önemi tartışılmaz. Medeni devletler arasında kalmaya devam etmek ve bağımsızlığımıza zarar vermemek istiyorsak, gençlerimize kendilerini geliştirmeleri ve yeterli bir gelecek hazırlamaları için fırsatlar sağlamalıyız.

Gençlerimizin geleceği ülkemizin geleceğinden farklı düşünülemez. Gençlerimizin inşa edeceği ülkemizin geleceğinin aydınlık olmasını istiyorsak öncelikle gençlerimiz için çaba göstermeliyiz. Atatürk’ün dediği gibi bugün bütün ümidimiz gençliktedir. Müreffeh, bağımsız ve medeni bir toplum için gençlerimizin çalışkan, vatansever, iyi eğitimli ve idealist olmaları şarttır.

Bu noktada gençlerimiz için elimizden geleni yapmalı ve gençlerimizin ihtiyaç duyduğu gücün damarlarındaki asil kanda olduğu bilincini aşılamalıyız. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da meşaleyi yakarak başlattığı Milli Mücadelemiz, büyük fedakarlıklar ve kahramanlıklar sonucunda zafere ulaşmıştır. Yedi düveyle mücadele eden ecdadımız, hiçbir zaman ümitsizliğe düşmemiş, imanını hiçbir zaman kaybetmemiştir. İstiklal Mücadelemizde binlerce gencimiz şehit oldu.

O dönemde ülkemizin geleceği için çalışması gereken onbinlerce genci toprağa verdik. Bugün, şanlı tarihimizin şuurunu diri tutarak geleceğimizi şekillendirmeli, bu vatanın bize armağan olması için kimlerin fedakarlık yaptığını her zaman aklımızda tutmalıyız. Bu anlamlı gün vesilesiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, onların fedakarlıklarını ve kahramanlıklarını asla unutmayacağımı beyan ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu