Teknoloji

Overwatch 2 Steam’e Geliyor, Diğer Blizzard Oyunları Yolda

Artık Blizzard oyunları almak için Battle.net ile uğraşmanıza gerek yok! Şirket yaptığı açıklamada, yıllardır sadece Battle.net üzerinden sunduğu oyunlara artık PC kanadında da Steam üzerinden erişilebildiğini belirtti. Steam’e gelecek ilk Blizzard oyunu da belli oldu.

Oyun dünyasının ana stüdyolarından biri olan Blizzard, bugüne kadar bir kısmı kült statüsüne ulaşan birçok oyunla karşımıza çıktı.

Blizzard denilince ilk akla gelen oyun tabii ki yılların bırakın yaşlanmayı şarapla daha da güzelleştirdiği World of Warcraft ve tabii ki Diablo serisi ama onun gibi bilinen yapımları. StarCraft, Heartstone, Overwatch 2 ve Heroes of the Storm gibi milyonlarca oyuncuya sahip.

Blizzard yıllardır oyunlarını sadece kendi uygulaması olan Battle.net üzerinden yayınlıyor.

Battle.net sistemi, şirketin PC kanadındaki oyunlarına erişmenin tek çaresiydi. Oyunlarını bu launcher üzerinden yayınlayan, satan ve oynayan Blizzard, yakın bir gelecekte bundan vazgeçmeye hazırlanıyor.

Bu yakında değişecek çünkü Blizzard oyunları da Steam’e geliyor.

Blizzard tarafından yayınlanan bir blog yazısında bazı Blizzard oyunlarının Steam’e de ekleneceği söylendi. Yıllardır PC oyunculuğunun lider platformu olan Steam’de artık Blizzard oyunlarını göreceğiz ancak bu platformda hangi oyunların yer alacağına dair şimdilik bir açıklamamız yok.

Steam’e eklenecek ilk Blizzard oyunu Overwatch 2 olacak.

2016 yılında piyasaya sürülen ve ‘Yılın Oyunu’ dahil birçok ödül kazanan Overwatch’ın devamı niteliğindeki Overwatch 2, tamamen ücretsiz olarak yayınlandı. 10 Ağustos’ta Steam’de yerini alacak olan oyun, bu platformda da tamamen ücretsiz olarak oynanabilecek.

ardesenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu