Yaşam

Özlem Denizmen kimdir, kaç yaşındadır? Özlem Denizmen Mesleği Nedir?

Vatandaşlar arama motorlarında Hasret Denizmen ismini aratmaya başladı. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Hasret Denizmen’in hayatını merak etti. Özlem Denizmen kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt aradı. İşte Özlem Denizmen’in hayatına dair sorular ve cevaplar…

Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından Özlem Denizmen’in hayatı merak konusu oldu.

Özlem Denizmen kimdir?

Özlem Denizmen, 26 Ağustos 1970’te İstanbul’da doğdu. Cornell Üniversitesi’nden Endüstriyel Yönetim bölümünden mezun olduktan sonra, MIT Sloan School of Management’ta MBA yaptı. Denizmen ayrıca Stanford Üniversitesi’nde Etkileme Teknikleri, GE Crotonville Center’da Liderlik ve Harvard Business School’da İleri Düzey Yöneticilik eğitimlerini tamamladı. Özlem Denizmen evli ve iki çocuk babasıdır.

Özlem Denizmen Kariyer

Kariyerinin temellerini Finansal Planlama alanında atan Hasret Denizmen, kariyerine 1994 yılında ABD’de Merrill Lynch Yatırım Bankası’nda Finansal Analist olarak başlamıştır. Türkiye’deki iş hayatına Garanti Menkul Değerler’de devam etmiş ve 2000 yılından bu yana Doğuş Grubu’nda Bütçe Planlama ve Strateji Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kümelenme içinde iş geliştirme ve yatırımcı ilişkileri konularında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Doğuş Holding Strateji Bölüm Lideri, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Üyesi.

Özlem Denizmen Ödülleri

  • Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Başkanlar listesine seçildi.

  • Para Devlet girişimi, Özel Şube Gönüllüleri Derneği tarafından 2011 yılında En Başarılı Teklif Veren Komite Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu