Teknoloji

Riot Hacklendi: LoL ve TFT Kaynak Kodları Sızdı

İlk olarak Asya pazarında bilinmesine rağmen özellikle League of Legends (LoL), Valorant ve Teamfight Tactics (TFT) gibi oyunlarıyla tanınan Çin’in en büyük teknoloji şirketi Tencent’in alt şirketlerinden biri olan Riot Games , çok kısa sürede dünyanın en büyük şirketi haline geldi. dünyada en çok oynananRekabetçi ve MOBA oyunlarının sahibi oldu.

Tabii ki Riot Games’in bu kadar büyük bir şirket olması bilgisayar korsanlarının gözünde harika bir hedef haline getiriyor . Geçtiğimiz günlerde hacklendiğini açıklayan Riot Games, bugün yaptığı açıklamada bu saldırının detaylarını açıkladı.

LoL ve TFT’nin kaynak kodları ve Anti-Cheat sistem kodları çalındı

Resmi Twitter hesabından 7 tweet’lik bir açıklama yayınlayan oyun devi, saldırıyla ilgili merak edilen tüm sorulara açıklık getirdi. Yapılan analizlerde bu iki oyunda kullanılan LoL, TFT ve hile önleme sisteminin kaynak kodlarının çalındığını açıklayan şirket, bilgisayar korsanlarından fidye e-postası aldıklarını ve ödemeyi reddettiklerini açıkladı..

Önümüzdeki dönemde oyunlarında hilelerin artabileceğini belirten firma çalışanları, hilelerin önüne geçmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ve prototip aşamasındaki bazı oyun modlarının kodlarının çalındığını belirtti. Ayrıca duyuru yapıldığı andan itibaren LoL sunucuları ülkemiz dahil tüm dünyada erişime kapalıdır.

Riot Games’in olayla ilgili açıklaması

Söz verdiğimiz gibi geçen hafta gerçekleşen siber saldırı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Hafta sonu yaptığımız analizlerle LoL, TFT ve hile önleme yazılımımızın kaynak koduSaldırganlar tarafından sızdırıldığını tespit ettik.

Bugün bir fidye e-postası aldık. söylememize gerek yok Ödemeyeceğiz.

Bu saldırı sistemlerimizi bozacak ve yakın gelecekte bize sorun çıkaracak olsa da, Hiçbir oyuncunun kişisel verilerinin sızdırılmadığından eminiz..

Dürüstçe açıklayıcı kaynak kodları yeni hilelerin ortaya çıkmasını artıracak . Baskından bu yana, mümkün olan en kısa sürede zararımızı tespit etmeye ve hile önleme yazılımımızdaki güvenlik açıklarını düzeltmeye çalışıyoruz.

Hukuka aykırı olarak elde edilen bu kaynak kodlarında bazı deneysel özellikler bulunmaktadır. Bu oyun modlarından bazılarını ve diğer değişiklikleri oyuncularla buluşturmayı amaçlıyoruz ancak bu içerikler birden fazla prototip ve yayınlanacağının garantisi yok.

Dünyaca ünlü danışmanlarla birlikte güvenlik grubumuz saldırının boyutunu öğrenmeye ve sistemlerimizi denetlemeye devam ediyor . Kolluk kuvvetlerine de bilgi verdik ve olayın arkasındaki saldırganları yakalamak için onlarla işbirliği yapıyoruz.

şeffaf olmak istiyoruzve yakın gelecekte saldırganların yöntemleri, Riot security’nin başarısız olduğu noktalar ve benzer bir durumun bir daha yaşanmaması için atacağımız adımlar. Sizlerle bir rapor paylaşacağız.

(Saldırı tarihini kastederek) Geçen haftadan bu yana çok yol kat ettik ve bu hafta içinde eksiklerimizin giderileceğine inanıyoruz. Bundan sonra yama programımıza bağlı kalacağız ve LoL ve TFT oyuncularını yanımızda tutacağız. Bu yamalar hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu