Ekonomi

Ripple CEO’su küresel genişlemenin ortasında düzenleyici netlik için baskı yapıyor

Bugün DC Fintech Haftası konferansında, Dalgalanma CEO Brad Garlinghouse, ABD kripto para birimi endüstrisini rahatsız eden düzenleyici engellerle ilgili endişelerini dile getirdi. Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı son yasal zaferine rağmen Garlinghouse, ABD bankalarının XRP gibi dijital varlıkları çevreleyen devam eden düzenleyici belirsizlikler nedeniyle kripto para birimleriyle etkileşime girmekte tereddüt ettiğini vurguladı.

Garlinghouse, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto pazarını “Vahşi Batı” olarak tasvir etmesini eleştirdi. Kripto dostu ülkelerdekilere benzer net düzenlemeler olmadığında ABD’nin gelişen kripto endüstrisinde pazar payını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı. Garlinghouse, ABD’nin durumunu net politikaları olan ve kriptoyla ilgili yatırımları memnuniyetle karşılayan diğer ülkelerle karşılaştırdı.

Ayrıca Gensler’i kripto endüstrisindeki büyümeyi engelleyen siyasi bir gündemi desteklemekle suçladı. Bu duygu, mahkemenin Ripple tokeninin her zaman menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığı yönündeki kararıyla hafifletilmedi.

Bu zorluklara karşı koymak için Ripple, bu yıl yeni işe alınanların %80’inin ABD dışından gelmesiyle küresel genişlemeye odaklanıyor. Bu stratejik hamle, Garlinghouse’un ülkede düşmanca bir düzenleme ortamı olarak algıladığı duruma bir yanıttır.

Mahkeme zaferlerine rağmen Ripple, algılanan düşmanlık ve belirsiz politikalar nedeniyle aksiliklerle karşılaşmaya devam ediyor. Garlinghouse, bu belirsizlikleri giderme konusundaki kararlılıklarının altını çizdi ve gerekirse Ripple’ın SEC ile olan hukuk mücadelesini Yüksek Mahkeme’ye taşımaya hazır olduklarını belirtti.

Garlinghouse, önümüzdeki on yılda ABD’de kripto para birimleri için daha destekleyici bir düzenleyici ortama doğru bir geçiş olacağından umutlu. Bu tür değişiklikler gerçekleşene kadar Ripple, küresel olarak yenilik ve büyüme için elverişli bir ortam yaratmaya kararlıdır.

Ripple, küresel genişleme stratejisine uygun olarak uluslararası işe alımları artırmayı planlıyor. Bugün XRP 0,6902 dolardan işlem gördü ve 14 günlük dönemde %13 kâr elde etti.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

baglarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu