Teknoloji

Samsung’un Akıllı Yüzüğü İçin Biraz Daha Beklememiz Gerekecek: Kaderi Gelecek Ay Belirlenecek

Samsung’un giyilebilir teknolojiler bölümünde devrim yaratacak bir cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu, adı Galaxy Ring. Bu cihaz bir sağlık takipçisi olarak geliştirilmekte ve 2024 yılında çıkması bekleniyor, ancak durumlar değişti.

Bu akıllı yüzük, Samsung ve yerel ve uluslararası bileşen üreticilerinden oluşan bir ekip tarafından geliştirilmektedir. Ancak önceden belirlenen çıkış tarihi olan 2024’e ulaşamayacak. Ağustos ayında çıkış tarihi için yeni bir karar verilecek.

Tıbbi sertifikaların alınması gerektiğinden süreç daha uzun sürebilir

2024 yılında piyasaya çıkması beklenen Galaxy Ring, yerleşik sensörler aracılığıyla ayrıntılı vücut ve sağlık verilerini toplama özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu veriler, kendisine bağlı bir akıllı telefonda kolayca görüntülenebilir. Samsung’un mevcut Galaxy Watch’ından farklı olarak, bu akıllı yüzük daha da fazla kesin vücut ölçüleri sunması bekleniyor . Doğruluğu artırmak için yüzüğün uyumu kullanıcının parmak ölçüsüne göre ayarlanabilir.

Bununla birlikte, Samsung’un geliştirme sürecinde ele alması gereken bir dizi zorluk var. Zayıf kan akışı veya çok sıkı giymek bilgilerin doğruluğunu etkileyebilir. Ayrıca tıbbi cihaz sertifikası alma konusunda 10 ila 12 ay sürerve seri üretim onaylansa bile işin kullanılabilirliğinde gecikmelere neden olması bekleniyor.

Ne düşünüyorsun?

bayathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu