Teknoloji

Tamamen çerçevesiz bir iPhone hayali ne zaman gerçek olacak?

Apple’ın yakın gelecekte iPhone’u tamamen çerçevesiz hale getirmesini bekleyen çok az argüman var. Tasarımcı İlya MiskovTwitter’da, Cupertino firması Dynamic Island dilimini savunursa bu iPhone’un nasıl görünebileceğine dair kolay ama mükemmel bir çalışma yayınladı.

Resimde de görebileceğiniz gibi, çerçeveler iPhone’un paslanmaz çelik çerçevesiyle birleşiyor ve fark edebileceğiniz tek kesikler kamera ve TrueDepth sensörleri. Eğer iddialar doğru çıkarsa yakında çıkacak olan iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max bu tasarıma benzer bir görselle karşımıza çıkabilir.

Apple’ın kesin planı, 2025 yılına kadar ön kamerayı panelin altına eklemek ve 2027 yılına kadar çentiksiz ve çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı için çerçevesiz bir iPhone’u tüm görkemiyle piyasaya sürmek. Cupertino’nun Dynamic Island bölümünü ne kadar süre kullanacağını, başka bir özelliğe dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğini veya küçülüp küçülmeyeceğini şu an için bilmiyoruz.

Apple, çerçevesiz bir iPhone’u piyasaya sürdüğünde, paneli geliştirmekten sorumlu üretici olan teknoloji, muhtemelen Samsung gibi diğer şirketlerle paylaşacak . Şu anda Samsung gibi şirketler, müşterilerine çerçevesiz bir akıllı telefon hissi vermek için kavisli cam teknolojisini kullanıyor. Ancak The Elec tarafından yayınlanan bir haber, Apple’ın telefonu kazalara karşı daha az dirençli hale getirdiği için bu teknolojiyi uygulamayı reddettiğini gösteriyor.

kesanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu