Haber

Trabzon’da kız arkadaşıyla birlikte intihar eden lise öğrencisi güvenlik kamerasına yansıdı.

TRABZON’un Yomra ilçesinde kız arkadaşıyla tartışan lise öğrencisi AEK (16), tabancayla kendini başından vurarak yaşamına son verdi. Çantasında “Karşılığında bir şey bulsaydım bu olmazdı” notu bulunan lise öğrencisinin intihar etmeden önceki son dakikaları da güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Olay, akşam saatlerinde ilçenin Sancak Mahallesi’nde meydana geldi. Yomra Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi AEK, iddiaya göre arkadaşlık teklifini kabul etmeyerek, kendisiyle tanışmak istemeyen kız arkadaşıyla tartıştı. Tartışmanın ardından AEK belindeki silahı alıp başına dayadı ve intihar edeceğini söyledi. AEK’i ikna edemeyen diğer arkadaşları durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis, güvenlik görevlileri ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekipler bölgeye gelmeden önce AEK, başına doğrultulan silahı ateşledi. Kanlar içinde yere yığılan lise öğrencisi, ambulansla kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ÇANTASINDAN NOT BULUNDU

Okul çantasında “Karşılığında bir şey bulsaydım bunlar olmazdı” notu bulunan lise öğrencisinin intihar etmeden önceki son dakikaları da güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görselde; Elinde silah bulunan AEK’nin, kız arkadaşıyla buluşup bölgeden uzaklaştığı, kısa süre sonra korumaların koşarak olay yerine geldiği anlar yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu