Haber

Van Büyükşehir Belediyesi Köy Okullarına Oyun Parkları Kuruyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin ’Köy ömür merkezleri’ projesi kapsamında 67 mahalleye çocuk oyun parkı kuruldu. Proje kapsamında 33 mahalleye daha çocuk oyun kümeleri kurulacak.

Eğitime dayanak vermek ismine kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi Köy Hayat Merkezleri projesi kapsamında mahallelere oyun parkları kuruyor. Kırsal mahallelere giden Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı takımlar okul bahçelerine oyun kümelerinin montajını yapıyor. Proje ile birlikte bu güne kadar 67 mahalleye park kurulurken yılsonuna kadar toplamda 100 oyun parkının kurulması hedefleniyor. Kurulan oyun parkları çocuklar tarafından büyük memnunluk ile karşılanırken oyuncaklarla vakit geçiren çocuklar ise renkli imajlar oluşturdu.

Yapılan projenin çocuklar kadar kendilerini de memnun ettiğini belirten Sınıf Öğretmeni Ümran Altun, “2 yıldır bu okulda öğretmenlik yapıyorum. Daha evvel okulumuzda park ve cümbüş alanı yoktu. Buda çocuklar için olumsuzluk yaratıyordu. Sağ olsun Büyükşehir Belediyesi köyümüzün okul bahçesine park yaptı. Öğrencilerim parkı görünce çok sevindiler. İnanın onlar kadar biz öğretmenlerde parkın üretimine çok keyifli olduk. Emeği geçen başta Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Köylerinde daha evvel park olmadığını belirten 8 yaşındaki Salih Elagöz ise, “Parkın yapılmasından dolayı çok mutluyum. Arkadaşlarımla burada oynamak çok zevkli. En çok kaydıraktan kaymayı beğendim. Köyümüze yapılan park için teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu